Kapsle Activstar

Vitamíny a minerály jsou základními stavebními kameny pevného zdraví. V různých fázích života má však tělo jiné nároky. Ve 20 zkrátka potřebujete jiné složení vitamínů než v 60.

Nejlepším způsobem, jak si udržet zdraví, fyzickou i duševní pohodu a dostatečnou hladinu vitamínů, je jíst vyváženou stravu, pravidelně cvičit a dostatečně spát. Ne vždy je to však možné, zvláště když vezmete do úvahy všechny životní nároky, které na člověka moderní doba klade. Nutriční expertka proto připomíná, že pokud nemáte dostatek živin ze stravy, není od věci je doplnit pomocí doplňků stravy. Nároky těla se však v průběhu života mění.

Vitamíny pro různé věkové skupiny

Ideální je samozřejmě doplňovat vitamíny a minerály pomocí zdravé a vyvážené stravy. Svou stravu je vhodné také upravit dle toho, jaké nároky v dané životní etapě tělo má. Můžete samozřejmě využít i doplňků stravy, ale snažte se nespoléhat pouze na ně.

Dětství a puberta

V těchto letech je třeba se zaměřit na dostatečný přísun vitamínu D a vápníku. Vápník je nezbytný pro růst a sílu kostí i svalů, vitamín D pak usnadňuje jeho vstřebávání. Vhodnými potravinami jsou například špenát, kapusta, bílé fazole a některé ryby, například sardinky, losos, okoun a pstruh.

20+

Vaše aktivita představuje pro vaše tělo největší zátěž, a proto musíte zajistit přísun živin, které potřebujete k udržení fyzické a duševní kondice. Mnoho žen navíc porodí své první dítě mezi 20. a 30. rokem života, na což je třeba tělo také připravit. Stále je důležitý příjem vitamínu D, dále vitamín E, kyselina listová a železo pro ochranu reprodukčních orgánů a podporu početí. Obecně potřebný je také vitamín C, a to pro všechny věkové kategorie. 

30+

Je velmi důležité chránit celkové zdraví organismu a v tomto věku byste se měli zaměřit také na oddálení stárnutí. Pro udržení mladistvého vzhledu pleti je důležité, abyste jí dodávali dostatek vitamínů A, E a koenzymu Q10. Užívejte vitamíny D a C na podporu imunitního systému. V tomto věku je důležité podporovat nervový systém hořčíkem, zinkem a vitamíny skupiny B. 

40+

V tomto věku je důležité chránit citlivá místa a zachovat si mladistvost co nejdéle. Užívejte vitamín D a vápník kvůli kostem, hořčík a vitamíny skupiny B kvůli ochraně nervového systému. Vitamíny C a E poskytují antioxidační ochranu proti stárnutí a koenzym Q10 prospívá vaší pleti. Jezte více omega-3 mastných kyselin, které podporují váš kardiovaskulární systém.

50+

V tomto věku už není tak snadné bojovat proti vráskám, ale celkové zdraví lze stále udržovat správnou stravou a doplňky stravy. Vaše kosti stále potřebují vápník a vitamín D, vaše srdce a žíly ocení omega-3 a vitamín K. Podpořte svůj nervový systém hořčíkem a vitamíny skupiny B, zejména B12. Vitamíny C a E jsou nezbytné pro antioxidační ochranu. Příjem vitamínu A je důležitý také pro ochranu zraku. Kvůli pleti pokračujte v užívání koenzymu Q10.

60+

Příjem vitamínů a minrálů se příliš neliší od údajů uvedených v seznamu 50+. Postupujte podle pokynů pro tuto věkovou kategorii a užívejte melatonin, pokud máte problémy se spánkem. Poraďte se s lékařem, abyste zajistili správné dávkování doplňků stravy a předešli možným lékovým interakcím.

Kadidlovník pilovitý (Boswellia serata) je strom, který sice nevyniká svým vzhledem, ale pod jeho kůrou se ukrývá cenná pryskyřice zvaná kadidlo. Kadidlo (olibanum nebo frankincense) je vonná pryskyřice.

Resveratrol patří k látkám se silným antioxidačním účinkem, potlačuje špatný LDL cholesterol a zvyšuje podíl dobrého HDL cholesterolu, má protinádorové účinky. Důležitou roli hraje jako součást při léčbě onemocnění kardiovaskulárního systému, jakými jsou poškození myokardu a hypertenze. Osvědčil se i jako součást léčby při neurodegenerativních onemocnění, jako Alzheimerovy, Huntingtonovy a Parkinsonovy choroby.

CORDYCEPS SINENSIS – Cordyceps – houba která pochází ze západní Číny. Vzhledem k její izolovanému růstu, je sklizeň Cordycepsu složitou a nákladnou procedurou. Cordyceps sinensis neboli housenice čínská (Cordyceps) je velmi pozoruhodný druh cizopasné houby. Její životní cyklus je velmi neobvyklý a výjimečný.

Zinek má důležitou roli v aktivitách více než stovky enzymů. Je nezbytný pro tvorbu bílkovin a nukleových kyselin. Účastní se tvorby inzulínu. Je důležitý pro normální růst, vývoj reprodukčních orgánů, normální funkci prostaty a hojení ran a popálenin.

Hlíva obsahuje betaglukany a celou řadu vitamínů B, D, C, K, proteinů, sterolů, některé mastné kyseliny a stopové prvky chromu, mědi, železa, jódu, sodíku, selenu a zinku. Hlíva obsahuje také houbovou vlákninu, díky které se z těla uvolňují usazené škodliviny a má vliv na peristaltiku střev.

Detoxikace a pročištění jater. Přispívá ke správné funkci jater a dobrému trávení.

Chitosan je nejdůležitějším zdrojem polysacharidů (kompozitních sacharidů). Skládá se z chitinu obsaženého v skořápkách korýšů a buněčných stěn některých typů hub. Je netoxický a biologicky odbouratelný. Proto se stále častěji používá nejen jako podpůrná strava, ale také v kosmetice nebo biotechnologii. Výživáři označují chitosan jako šestý prvek nezbytný pro život spolu s bílkovinami, tuky, cukry, minerálními sloučeninami a vitamíny.

Extrakt ze šafránu Activ Eye s přínosy pro zdraví očí, dodávaný ve vegetariánských kapslích. Vhodné pro vegany..

Doplněk stravy Activ Stop Allergy pomáhá zmírnit příznaky alergie díky obsaženým složkám, jako je unikátní extrakt z perily, extrakt z kvercetinu, gingko bilobe a tulsi – bazalka posvátná. Všechny tyto složky podporují správné fungování imunitního systému organismu, protizánětlivé působení a pozitivní vliv na posílení dýchacích orgánů.

Ašvaganda je nejoblíbenější indická botanická rostlina a byla používána v Ayurvédě, 5 000 let starém indickém léčebném systému.

Korálovec ježovitý – pochází z Číny a Japonska, kde má důležité místo v tradiční medicíně

Bakopa – je vodní rostlina , nachází se v bažinatých a záplavových oblastech, mokřadech a u břehů řek.

Chaga, roste na kmenech stromů, nejčastěji břízy, v oblastech východní Evropy a Sibiře. Sklízí se na podzim a na jaře, kdy má největší koncentraci účinných látek.

Čaga se v ruské tradiční medicíně používá již od 16. století a ani dnes popularita této houby neklesá.

Řecká masticha, pryskyřice stromů Pistacia Lentiscus rostoucích na ostrově Chios v Egejském moři, se v poslední době mluví stále častěji.

Zatímco v arabských zemích a dalších východních zemích je jeho síla známa již po staletí a masticha je tam hojně využívána, v Evropě se informace o něm rozšířily až v posledních letech.

Pokud si chcete představit, jak vypadá strom, ze kterého tmel pochází, představte si strom podobný olivovníku. Je to stálezelený strom se silným kmenem.

Activprobio – proč užívat probiotika?

Pomáhá posilovat imunitní systém

Pomáhá obnovit zdravou střevní mikroflóru, která může být narušena užíváním antibiotik a hormonů

Příznivě působí na zvýšení odolnosti střev vůči choroboplodným mikroorganismům

Podporuje snížení celkového a škodlivého LDL cholesterolu

Pomáhá snižovat produkci bakteriálního enzymu v tlustém střevě s mutagenními účinky

Pomáhá udržovat zdravou funkci prostaty. Jednotlivé složky mají následující zdravotní tvrzení.

Saw palmetto – normální funkce prostaty, růst vlasů, normální funkce močových cest, normální funkce reprodukčního systému.
Kopřiva dvoudomá – normální funkce prostaty, normální činnost kardiovaskulárního systému, normální funkce ledvin – vylučování, osvěžení organismu, vitalita + energie.
Zinek – přispívá k normální plodnosti a reprodukci, normálnímu stavu vlasů, nehtů a pokožky, ochraně buchet

Selen – přispívá k normální spermatogenezi, udržení normálního stavu vlasů a nehtů, funkci imunitního systému a ochraně buněk před oxidativním stresem.

DÍKY SVÝM SCHOPNOSTEM V JAPONSKU A ČÍNĚ SE REISHI PŘEZDÍVÁ TAKÉ JAKO HOUBA VĚČNÉHO MLÁDÍ A NESMRTELNOSTI.
Je to dáno především schopností znatelně zpomalit stárnutí buněk. Jeho účinků se však využívá i při léčbě nádorových onemocnění nebo stimulaci imunitního systému. V tradiční čínské medicíně je účinnou zbraní při léčbě mnoha nemocí, jejich prevenci, a to vše bez vedlejších účinků.

Koenzym Q10 jako životabudič. V medicínských a vědeckých kruzích, ale i mezi laiky se koenzymu Q10 připisuje stále větší význam, zejména pro jeho podpůrné terapeutické a preventivní účinky. Přirovnávají jej k elixíru života, který zvyšuje imunitu, prodlužuje život, dokáže opět „nabít“ životní baterie člověka a je nepostradatelný pro bioenergetickou podporu životně důležitých funkcí.

Activthermo burner:
vysoce účinný spalovač tuků
podporuje činnost srdce
chrání srdeční svaly před poškozením
pozitivně působí na játra a ledviny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *