O blogu

Vítám tě na svém blogu, zaměřeném na oblast zdraví a zdravého životního stylu. Věřím že informace zveřejněné ve zde publikovaných článcích a příspěvcích ti pomohou žít zdravější a smysluplnější život.

Jmenuji se Michal a jsem obyčejný chlap z Prahy. Jako většina z nás se snažím starat o své zdraví a imunitu.

Před časem jsem se zapojil do programu Zdravé srdce – konec kardiovaskulárním chorobám od společnosti Activstar

Kardiovaskulární onemocnění jsou nejčastější příčinou úmrtí v České republice. Ze srdečních onemocnění je u mužů i žen nejvyšší úmrtnost na chronickou ischemickou chorobu srdeční, která tvoří polovinu úmrtnosti na nemoci srdce, dále jde o selhání srdce a akutní infarkty myokardu.

Poslední data za rok 2018 hovoří o zhruba 47 % žen a 44 % mužů, kteří zemřeli na kardiovaskulární onemocnění. Pandemie COVID-19 se na kardiovaskulární úmrtnosti v posledních dvou letech bohužel podepsala. Ačkoli zatím nejsou k dispozici přesná čísla, zdá se, že úmrtnost po mnoha letech stoupá. Co už víme je, že přibližně 19 % všech, kteří zemřeli na COVID-19, mělo nějaké kardiovaskulární onemocnění, což je vysoké číslo. Kromě toho jsou tu tzv. vedlejší oběti COVID-19, tedy lidé s kardiovaskulárním onemocněním, kteří COVID-19 neměli, ale zemřeli s diagnózou srdečního selhání, infarktu nebo hypertenzní choroby. Za minulý rok byl počet úmrtí na kardiovaskulární nemoci vyčíslen na plus 3 100 obětí ve srovnání s rokem předchozím.

Vizí společnosti Activstar je snížit počet úmrtí na kardiovaskulární choroby v České a Slovenské republice.

Dr. Lui Ignarro je světově uznávaný vědec, který v roce 1998 získal Nobelovu cenu v oblasti Fyziologie a medicíny za objev funkce Oxidu dusnatého (NO) v lidském těle. Spolu se svými kolegy ukázal, že nízké hodnoty NO můžou vést k zástavě srdce v ranních hodinách – v této době právě nastává většina úmrtí ve spánku. Zvýšit produkci NO je možno s pomocí 1. pravidelného cvičení, 2. správné (zdravé výživy).

Lui Ignarro je ale obdivuhodný i z jiného důvodu: v krátkém rozhovoru vysvětluje, jak ho objev NO a souvislosti se zdravým životním stylem přiměl k zásadní změně: ve svých 64 letech zcela změnil svůj jídelníček, začal cvičit a rozhodl se zaběhnout si maraton.

Zapoj se také do programu Zdravé srdce – konec kardiovaskulárním chorobám a začni pravidelně užívat některý z našich ACTIV NO produktů.

V případě jakéhokoliv dotazu nebo zájmu o zapojení do programu mne neváhej kontaktovat