Spreje Activstar

Spreje, vstřebávání účinných látek přes kůži (transdermální transport)

Obecně, lidské tělo umožňuje různé cesty, kterými se léčiva nebo účinné látky z výživových doplňků mohou dostat na místo svého určení – účinku. Jsou to cesty kratší a tím i rychlejší, ale i cesty, které jsou zdlouhavější a výrazně pomalé. Kromě toho mohou být účinné látky na cestě k místu určení vystaveny nepříznivým vlivům, které mohou vést k jejich modifikaci či degradaci.

K tomu, aby účinné látky mohly působit, musí se dostat do krve a ta je pomocí kardiovaskulárního systému dopraví na požadované místo. Nejrychlejší cesta je aplikace přímo do kardiovaskulárního systému intravenózní injekcí nebo intravenózní infuzí. To však v případě každodenní aplikace výživových doplňků není prakticky možné.

Nejjednodušším způsobem je perorální užívání výživových doplňků ústy. Tímto způsobem je možné podávat nebo užívat různé tabletky, dražé, kapsle, roztoky, kapky, suspenze, emulze, sirupy či zdravé nápoje. Tato forma přijímání a užívání výživových doplňků je velmi jednoduchá a hlavně je pro všechny velmi příjemná. Nevýhodou je, že lék může do krevního oběhu dostat až poté, co projde trávicím ústrojím až do jater, odkud přes portální žílu se skutečně dostane do krve. Přechodem účinných látek přes trávicí trakt a játra může dojít k jejich menší nebo větší proměně (metabolizaci) a tedy i ke snížení účinnosti nebo až k degradaci a inaktivaci účinné látky. V podstatě stejným způsobem (prostřednictvím portální žíly) se do krve dostane i lék podávaný rektálně (konečníkem).
 

Pro rychlou a zaručenou aplikaci účinné látky se využívá transdermální terapeutický systém, kdy se léčivo podává přes kůži. Účinná látka se podává v tomto případě ve formě náplasti, krému, gelu nebo spreje, proniká kůží a dostává se přímo do krevního oběhu.

Takovým způsobem jsou podávány například i antinikotinové náplasti, které mají pomoci při odvykání si od kouření nebo náplasti či krémy a gely proti bolesti.

Aplikace sprejové formy účinných látek na pokožku je jednou z alternativ, která začíná být a bude čím dál tím více preferovaná před užíváním tablet nebo před injekční aplikací. Při aplikaci sprejů na zápěstí nebo lokálně na postižené místo se aktivní látky vstřebávají transdermální do krevního řečiště. Míjíme tím vystavení účinných látek prostředí v ústech nebo v žaludku či jiných částech trávicího traktu a tím i riziko modifikace či degradace účinných látek. Pokožka poskytuje velkou povrchovou plochu vhodnou pro absorpci. Je prokázáno, že vstřebávání je v tomto případě mnohem rychlejší než při užívání formou tablet nebo kapslí.
 

Firma Activstar má ve svém produktovém portfoliu spreje vyrobené speciální technologií, což přispívá k lepší vstřebatelnosti a účinnosti aktivních složek.

Například sprej ACTIV HAIR se používá přímo na postižené místo, čili na vlasovou část pokožky hlavy a přispívá k posílení vlasových folikulů a k růstu vlasů, omezuje jejich oslabení a vypadávání.

ACTIV BODY sprej působí regeneračně a relaxačně na pohybový aparát. Rostlinné extrakty v něm obsažené mají antibakteriální, protizánětlivé, antialergincké a regenerační účinky na pokožku a jednotlivé části pohybového aparátu. Přípravek dodává tělu řadu užitečných látek, jako jsou antioxidanty, minerály a vitamíny. Aplikuje se na postižené místo, rychle se vstřebává a zanechává příjemný pocit.
 

Dalším sprejem v nabídce ACTIVSTAR je ACTIV MAGNESIUM. Tento sprej dodává tělu hořčík – jeden z nejdůležitějších minerálů pro správné fungování lidského těla.

ACTIV LIFE sprej působí na vzpružení a osvěžení organismu po fyzické i psychické stránce. Přispívá k posílení potence, posiluje sexuální libido mužů a žen. Dodává sílu a energii v běžném životě, působí na psychické povzbuzení a napomáhá zlepšení fyzické výkonnosti.
 

Velmi zajímavý je sprej ACTIV Boswellia. Extrakt z kadidla (pryskyřice kadidlovníku pilovitý) má silné protizánětlivé účinky a to v případě pokožky, kloubů ale i v jiných případech. Kromě toho má silné dezinfekční, antivirotické a antibakteriální účinky. Působí také jako přírodní analgetikum. Přispívá ke správnému fungování imunitního systému, trávicí soustavy a také centrální nervové soustavy včetně mozku. Aktivuje lymfatický systém a tím působí i proti celulitidě. Zpomaluje stárnutí pokožky a zlepšuje vzhled jizev a strií.
 

ACTIV C – C vitamín v sprejové formě působí pozitivně na vitalitu a regeneraci organismu, při aplikaci na pokožku přispívá k její svěžesti a pružnosti a spouští regenerační procesy. V nabídce firmy je ve dvou příjemných vůních – citrus a citrónová tráva.

ACTIV NANO SPRAY má širokospektrální využití. Obsahuje koloidní stříbro, které je považováno za přírodní antibiotikum. Má také antibakteriální a dezinfekční účinky. Pomáhá při odřeninách, škrábanců, ale i při infekcích hrdla, sliznic, očí a uší.
 

Všechny uvedené spreje se aplikují na postižené místo (pokožku hlavy, pokožku, bolavé klouby, při svalových křečích, atd.), zde se lokálně vstřebávají a přímo na místě působí (ACTIV HAIR, ACTIV BODY, ACTIV NANO) nebo na zápěstí (ACTIV LIFE ), kde se dostávají přímo do lymfatického systému a do krevních kapilár a odtud do celého těla. Sprajt ACTIV MAGNESIUM, ACTIV Boswellia, ACTIV C se aplikují na zápěstí nebo přímo na místo, kde mají působit.

Spreje ACTIV Boswellia a ACTIV C mají navíc ještě kosmetiky účinek – působí přímo na pokožce lokálen v místě aplikace a spouštějí ve všech vrstvách pokožky regenerační procesy v jednotlivých buňkách pokožky a přispívají ke zpomalení stárnutí pokožky a její pružnosti a svěžesti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *